Cursor

mode

Language Support

Drag

Bize ulaşın 0505-704-53-72

Get in touch

Awesome Image Awesome Image

Arama Motoru
Optimizasyonu

Yazılımcı, Grafiker, Metin yazarı, Ads uzmanı ve SEO profesyoneli ekibimizle birlikte arama motorlarında üst sıralarda yer almanızı sağlıyoruz.

%100 Doğal ve Organik çalışmalar ile üst sıralarda yer alırken, reklam bütçesinden tasarruf etmenizi sağlayan Kurumsal SEO Ajansıyız

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir?

SEO arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. SEO Web sitelerinin arama motoru algoritmaları çerçevesinde optimize edilmesi ile optimize edilen bu sayfaların SERP (arama motoru sonuç sayfaları) üzerinde daha iyi sıralamalar elde edilmesini hedefler. Temel olarak SEO, kullanıcı deneyimleri ve teknik unsurların analiz edilmesi sonucunda elde edilen veriler çerçevesinde yapılan optimizasyonlar ile organik bir şekilde sıralama iyileştirme ve trafik sayısında yükseliş elde etmesi sağlanmaktadır. Böylece SEO ile web sitesi içerisinde sağlanan hizmetlerin ya da satılmakta olan ürünlerin ön plana çıkarılması, kuruluşların var olan hedeflerine daha çok yaklaşması sağlanacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

SEO, web sitelerinin hedeflerine ulaşması adına yürütülmesi gereken bir dijital pazarlama çalışmasıdır. Dijital pazarlama çalışmalarınız için sizlere fırsat oluşturacaktır. Organik trafik oranlarının arttırılması ile potansiyel müşterilerin keşfedilmesi ve dönüşüm oranlarının arttırılması gibi avantajlar elde edilecektir.

İçerikler web sitelerinin kullanıcılarına ulaşabilmesi ve organik ziyaretçi elde edebilmesi adına kilit noktadır. Üretilecek olan içeriklerin özgün olması, hem daha kolay sıralama elde edebilmek hem de kopya içerik cezalarından uzak durabilmek adına gereklidir. Özgün ve nitelikli içerik üretimi her zaman artı değer kazandıracaktır.

Maras Tasarım olarak SEO çalışmalarımızda birden fazla profesyonel analiz aracı kullanmaktayız. Çalışmalarımızda Dopinger SEO Tools, Ahrefs, Semrush, Screaming Frog ve Deepcrawl araçlarını kullanmaktayız. Bunlara ek olarak Google Search Console, Google Analytics, Google Data Studio, Google Tag Manager, Yandex Webmaster, Bing Webmaster gibi web yönetici araçlarını da arama motoru optimizasyonu süreçlerimize dahil etmekteyiz.

Arama motorları temel olarak kullanıcılarına en iyi hizmeti sunmak ve kullanıcıların aradığı bilgilere en hızlı şekilde ulaşmasını sağlamayı hedefler. Bu nedenle Google, Yandex, Bing gibi arama motorları adına en önemli kriter kullanıcı deneyimi ve kullanıcı memnuniyetidir. Bu nedenle web sitelerinin sunduğu kullanıcı deneyimi organik başarıda kilit rol oynar ve SEO ile oldukça kritik bir ilişkiye sahiptir. SEO çalışmaları sırasında kullanıcı deneyimi her zaman ön planda tutulmalı ve planlamaya dahil edilmelidir.

Web siteleri arama motorları botları tarafından kod bütünü olarak taranır ve anlamlandırılır. Bu nedenle web sitelerinin teknik yapılarının arama motorları kriterlerine göre kusursuz bir şekilde dizayn edilmesi gereklidir. Başarılı bir teknik SEO kurgusu olmaz ise index durumları, taranabilirlik ve içeriğin anlamlandırılması oldukça zor olacaktır. Bu tarz zorlukların oluşması ise SEO çalışmalarının başarıya ulaşmasına büyük bir engeldir.

Anahtar kelimeler web sitelerinin hedefleri açısından kilit öneme sahiptir. SEO çalışmaları sırasında tespit edilecek olan anahtar kelimeler sayesinde daha iyi sıralamalar elde edilebilir. Ayrıca hedefler doğrultusunda sağlanacak olan anahtar kelime havuzu, web sitelerinin organik trafik miktarları açısından büyük bir öneme sahiptir.

Planning and
sketching

Modern and unique design practically point of view, it risks not meeting the huge expectations

Team
working

Modern and unique design practically point of view, it risks not meeting the huge expectations

Flowchart and
wireframe

Modern and unique design practically point of view, it risks not meeting the huge expectations

User experience
Testing

Modern and unique design practically point of view, it risks not meeting the huge expectations

Work with us

We would love to hear more about your project